Genel paykasa Paykasa Alımı

Paykasa Nedir?

Yorumlar: 0 Tarih: 04.03.2019

Paykasa Nedir? Paykasa internet ortamında gerçekleştirilen işlemlerde kullanılması mümkün olan bir ödeme aracıdır. Bu açıdan paykasa nedir sorusu kısaca elektronik para olarak yanıtlanabilir. Paykasa, e-ticaret sisteminde ödemelere yardımcı olan bir araçtır. Aynı zamanda elektronik bir kart olarak da kullanılabilmektedir. İnternet ortamında yapılan çoğu ödeme sisteminde ve alışverişlerde ödeme seçenekleri bazen güvensiz olarak nitelendirilebilir. Bu gibi […]

Paykasa Nedir?

Paykasa internet ortamında gerçekleştirilen işlemlerde kullanılması mümkün olan bir ödeme aracıdır. Bu açıdan paykasa nedir sorusu kısaca elektronik para olarak yanıtlanabilir. Paykasa, e-ticaret sisteminde ödemelere yardımcı olan bir araçtır. Aynı zamanda elektronik bir kart olarak da kullanılabilmektedir. İnternet ortamında yapılan çoğu ödeme sisteminde ve alışverişlerde ödeme seçenekleri bazen güvensiz olarak nitelendirilebilir. Bu gibi durumlarda paykasa aracılığı ile sorunsuz bir şekilde güvenilir ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Paykasa, aynı kredi kartları gibi 16 haneden oluşan bir kart numarasına sahiptir. Bu kart ile internet ortamından alışveriş yapabilir, oyun oynayabilir, oyun ile ilgili ödemelerinizi gerçekleştirebilir ve diğer ödeme sistemlerini güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Kart sayesinde herhangi bir kredi kartı bilgilerinizi de paylaşmak zorunda kalmazsınız. Farkı ödeme tutarlarındaki kartları paykasa bayileri aracılığı ile temin ederek, mobil şekilde kullanabilirsiniz.

Astropay Nedir?

            Astropay, çevirim içi alışveriş ya da oyu sitelerinde kullanabilen bir ödeme kartıdır. Astropay kartını gerek alışverişlerinizde gerekse oyun gibi sanal ortamlarda ödeme yaparken kullanabilirsiniz. Astropay kartınızı temin ettikten sonra aldığınız tutar kadar sanal ortamda ödeme yapabilirsiniz.

10, 15, 20, 50 ya da 100 dolar şeklinde alabileceğiniz astropay kartınızda aldığınız tutar kadar ödeme gerçekleşebilir. Bu tutarı bakiyeniz olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca, astropay kartınızı bayilerden aldığınız sırada sanal bir pin verilmektedir. Bu sanal pin ile alışverişlerinizi kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız ödemelerinizde kredi kartı kullanmadığınız için kart ya da kişisel bilgileriniz de karşı taraf ile paylaşılmamaktadır. Bu nedenle, gelişmiş e-ticaret sistemleri arasında oldukça güvenilir bir ödeme aracı olarak astropay kartı tercih edebilirsiniz.

Jeton Kart Kullanımı

            Jeton kart, internet üzerinden yapılan alışverişlerde 7 gün 24 saat kullanılabilen bir karttır. Sanal kart olarak bilinen jeton kart sanal bir pin kodundan ve cvv numarasından oluşmaktadır. Farklı avantajları da sağlayabileceğiniz jeton kart ile sanal ortamlarda kişisel bilgilerinizin de paylaşılmasını önleyebilirsiniz. Oldukça kolay bir kullanımı olan bu kart, anlaşmalı bayiler tarafından temin edilerek, pratik bir kullanım sunmaktadır. Kullanıcılarına Euro para birimi üzerinden alışveriş yapma imkanı sunan jeton kart, kur değişimlerinden de en az şekilde etkilenmektedir. Bu sayede, kullanıcılar herhangi bir kur zararına uğramamaktadır.

Güvenli bir internet alışverişi için günümüzde çok fazla insanın kullanılmaya başlandığı ön ödemeli sanal alışveriş kartı, birçok farklı kart altında kullanım şansını da yanında getirmektedir. Bu konuda genel anlamda paykasa nedir sorusuna karşılık ise internet üzerinden farklı alışveriş siteleri kapsamında herhangi bir kredi kartı ya da bankamatik gibi seçenekleri kullanmaya gerek olmadan ve hiçbir kişisel bilgi sunmadan kullanım şansı veren ön ödemeli bir kart sistemi denebilir.

Bayilik sistemi altında çalışan ve site bünyesinde güven içerisinde farklı paketler altında elde edebilecek olan bu sanal kartı kullanmak için, işlem tamamlandığı zaman 16 haneli pin kodu ve cvv numarası sunulmaktadır. Alışveriş sitesine giriş yapıldığında en ufak bir kişisel bilgi girilmeden bu pin kodu sayesinde rahatlıkla tek seferde veya birden fazla sitelere giriş yapılarak da kart içerisindeki miktar bitene kadar alışveriş gerçekleştirilebilir. Kart miktarı tamamen tükendiği zamanda otomatik olarak iptal olmaktadır. Bu da alışveriş yapılırken aşırıya kaçmadan rahatça kullanım şansı sunmaktadır.

Değişik Kartlar Altında İnternetten Alışveriş İmkan

Her geçen gün daha fazla ilgi gören ve insanların güven içerisinde internet üzerinden alışveriş imkânı sunan bu sanal kartlar arasında astropay günümüzde en fazla kullanılan seçenekler arasında yer almaktadır. Bayilik hizmeti veren site bünyesinde canlı destek altından müşteri temsilcilerine bağlanmak suretiyle kişisel tercihler altında istenilen bankanın bilgileri kapsamında ödeme yapıldıktan sonra yeniden canlı destek kısmındaki müşteri temsilcilerine bilgi verilmek suretiyle 16 haneli pin kodu alınabilir. İnternet ortamında yapılan alışverişler kapsamında yaşanan riskler ve tereddütler nedeniyle korku yaşayan insanlar için bu ön ödemeli sanal kart sistemleri büyük bir rahatlık ve güven sağlamış durumdadır.

Güven İçerisinde Kullanımı Şansı

SSL güvenliği ve aynı zamanda birçok değişik güvenlik alt yapısı içerisinde hem yükleme hem bozdurma hem de alışveriş yapma fırsatı veren Jeton kart veya diğer farklı sanal kart seçenekleri, hiçbir kişisel bilgi sunulmadan alışveriş yapma şansını sağlamaktır. Özellikle de son dönemlerde yaşanan bilgisayar korsanlığına darbe vurmuş olan bu özel sistem sayesinde, herkes rahatça alışveriş şansını değerlendirebilir.

Yorumlar 0

Yorum Ekle