Genel

Paykasa Nasıl Kullanılır?

Yorumlar: 0 Tarih: 29.03.2019

 Paykasa son yılların en güvenli ön ödemeli kartlarından biri olup oldukça güvenlidir. Bu güvenilir ön ödemeli kartını kullanmadan önce, 16 haneli Paykasa koduna sahip olmanız gerekmektedir. Tabi güvenilir bir firmadan bu kodları temin etmeniz gerekir. Aksi takdir de alıveriş yapacağınız sitede kodu kullanırken, kodunuz onaylanmayabilir. Bu tür durumlar çok sık olmasa da tüketicilerin başına gelebilmektedir. […]

 Paykasa son yılların en güvenli ön ödemeli kartlarından biri olup oldukça güvenlidir. Bu güvenilir ön ödemeli kartını kullanmadan önce, 16 haneli Paykasa koduna sahip olmanız gerekmektedir. Tabi güvenilir bir firmadan bu kodları temin etmeniz gerekir. Aksi takdir de alıveriş yapacağınız sitede kodu kullanırken, kodunuz onaylanmayabilir. Bu tür durumlar çok sık olmasa da tüketicilerin başına gelebilmektedir. Bunun sebebi, dolandırıcıların geçersiz bir kod vermesidir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak adına da Paykasa kodunu güvenilir bir siteden almanız gerekmektedir.

Eğer güvenilir bir firmadan Paykasa kodunu temin ettiyseniz, sıra geldi bu kodu kullanmaya. Bu kodu alışveriş yapacağınız sitede kullanmadan önce, ödeme methodu olarak Paykasa seçilir. Seçim yapıldıktan sonra sizden Paykasa kodu istenilecektir. Size verilen Paykasa kodunu ve bu kodun değerini girdikten sonra ödemeyi onayla seçeneğine basmalısınız. Bundan sonrasında ise ödemeniz onaylanacaktır.

Paykasa Kodunu Hangi Sitelerde Kullanabilirim?

Paykasa ile alışveriş yapabileceğiniz site sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Bunun en büyük nedeni de, Paykasa kullanıcı sayısının ciddi anlamda artmış olmasıdır ve her geçen gün yeni siteler Paykasa kullanımına başlamıştır. Paykasa kodunu kullanabileceğiniz e-ticaret sitelerini internet üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Özellikle bahis sektöründe en çok kullanılan ödeme yöntemi olarak dikkat çekmektedir.

Paykasa ile Alışveriş Ne Kadar Güvenli?

Paykasa ile alışveriş yapan tüketici sayısı her geçen gün arttıkça Payksa’nın güvenilirliği de tartışılır oldu. Bu ön ödemeli kart tamamen güvenilir diyebileceğimiz bir ödeme sistemidir. Zira 16 haneden oluşan özel kod siz başkasına vermediğiniz sürece asla başkasının eline geçmeyecektir. Milyonlarca insan tarafından gönül rahatlığı ile kullanılan Paykasa, güvenilirliğini dünya çapında kanıtlamayı başarmıştır.

Paykasa Fiyatları Neden Sürekli Değişir?

Paykasa fiyatlarının sürekli değişkenlik gösterdiğine sizlerde şahit olmuşsunuzdur. Bunun nedeni döviz kurunda ki değişikliklerdir. Nitekim Paykasa fiyatları döviz kuruna göre şekillenir. Bu ön ödemeli kartın Euro olarak satılmasından da bu durumu anlayabilmek mümkündür. Eğer dövizde artma olur ise doğru orantılı olarak Paykasa fiyatlarında da artma meydana gelecektir. Bazı web siteleri bu artışları minimum seviyede tutarken bazı sitelerde en ufak değişikliği bile Paykasa fiyatlarına yansıtmaktadır.

Paykasa Kod Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Paykasa kod güvenliğini siteler SMS ile bildirirken kripto sistemini kullanmaktadırlar ve bu sistemi sadece güvenilir firmalar kullanmaktadırlar. Müşterilerin cep telefonlarına 16 haneli kodu ulaştırmadan önce 3 pop noktasından geçirilirler ve güvenli bir şekilde kod alıcıya ulaştırılır. Ayrıca müşteriye verilen kod, sistemden otomatik silinir. Bundan sonrasında ise kodun güvenliği kullanıcılardadır. Kodu müşteri temsilcileri dahil hiç kimse ile paylaşmayınız ve Paykasa kodlarını uzun vadede kullanmak için almayınız. Ayrıca alışveriş yaptığınız sitede mutlaka SSL sertifikası ile bilgilerinizin güvende olduğundan emin olmanız şiddetle tavsiye edilir.

Yorumlar 0

Yorum Ekle