Genel

İnternet Üzerinden Güvenli Alışverişin Yolu

Yorumlar: 0 Tarih: 05.04.2019

İnternet üzerinden alışveriş gerçekleştirmek hem mali açıdan hem de zaman konusunda önemli kazanç getirisi sağlamaktadır. Fakat bunun bir de istemeyen yanı bulunuyor. Normalde insanlar kredi kartı veya banka kartı üzerinden farklı siteler aracılığıyla alışveriş gerçekleştirir. Ancak bilgisayar korsanları nedeniyle kişisel bilgiler 3. kişilerin eline geçme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilmektedir. O yüzden insanlar internet ortamında alışveriş […]

İnternet üzerinden alışveriş gerçekleştirmek hem mali açıdan hem de zaman konusunda önemli kazanç getirisi sağlamaktadır. Fakat bunun bir de istemeyen yanı bulunuyor. Normalde insanlar kredi kartı veya banka kartı üzerinden farklı siteler aracılığıyla alışveriş gerçekleştirir. Ancak bilgisayar korsanları nedeniyle kişisel bilgiler 3. kişilerin eline geçme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilmektedir. O yüzden insanlar internet ortamında alışveriş yapmanın tedirginliğini yaşamaya başlamıştı.

 İşte bu dönemde yeni nesil bir ödeme yöntemi olarak karşımıza çıkan paykasa, güvenli bir ortam içerisinde internet aracılığıyla alışveriş keyfini yaşatmaya başladı. Ön ödemeli sanal bir kart olarak kullanma imkanı sağlayan sistem, herhangi bir kişisel bilgi olmadan güvenli alışveriş imkanı tanımaktadır.

 Kolayca Paykasa Olarak Kullanım İmkanı

 Güvenilir internet siteleri aracılığıyla paykasa al işlemini gerçekleştirebilir ve internet üzerinde güvenle kullanabilirsiniz. Euro üzerinden belirlenmiş farklı paketler dahilindeki seçeneklerden birini tercih ederek, ön ödemeli sanal kartı elde edebilirsiniz. 16 haneli bir kart olan bu sistem, yalnızca numara üzerinden kullanılmaktadır. Günümüzde yaklaşık olarak %90’ın üzerinde alışveriş siteleri aracılığıyla kullanım şans tanımaktadır.

 – E ticaret siteleri

 – Farklı alışveriş siteleri

 – Oyun siteleri

 Değişik amaçlar doğrultusunda bu sanal kartı kullanılarak güvenli bir alışveriş portalı yaratılmaktadır. Kredi kartı veya banka kartında bulunan hiçbir kişisel bilgi verilmeden, güvenli şekilde alışveriş tamamlanabiliyor. Bunun için mutlaka euro bazında döviz kurunu takip etmeye; güvenilir bir site üzerinden bu sanal karta sahip olmaya özen gösterilmelidir.

 Paykasa Alım İşlemi

 Güven duyulan site bünyesinde paykasa satın al işlemini rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda site aracılığıyla müşteri temsilcilerine bağlanarak almak istediğiniz paketi söylemeniz yeterlidir. Daha sonra site üzerinde bulunan farklı seçeneklerle banka havale eşliğinde ödeme gerçekleştirmeniz gerekir. Müşteri temsilcilerine gerçekleştirdiğiniz ödemeyi bildirerek 16 haneli kart numaranızı alabilirsiniz.

 Tamamen güvenli bir platform üzerinde güçlü şifreleme sistemiyle destek sağlayan paykasa üzerinden, internet alışverişinin keyfini çıkarmanız mümkün. Tek seferlik bir kullanım imkanı sağlayan bu kartlar için dolum gerçekleştirirken, internet üzerinden alacağınız ürüne bağlı olarak, sanal kart alımı gerçekleştirmeye dikkat etmelisiniz.

 İnternet Üzerinden Kolay Alışveriş

 Zaman kaybetmeden ve güvenilir bir ortam içerisinde internet üzerinden alışveriş gerçekleştirmeniz paykasa ile oldukça kolay. Günümüzde artık internet siteleri bu sanal kartlar için özel alışveriş platform oluşturmuş durumda. Elde etmek istediğiniz ürün ve hizmeti aldıktan sonra 16 haneli kart numarasını gerekli bölümlere girerek onaylamanız yeterlidir. Hiçbir kişisel bilgi olmadan, bilgi paylaşımı yapılmadan sadece 16 haneli kart numarası ile alışverişinizi tamamlamanız mümkün.

 Bu konuda soru veya görüşlerinizi canlı destek hattı üzerinden müşteri temsilcilerini bağlanarak iletebilirsiniz. Alacağınız bilgi neticesinde sanal kartınıza sahip olabilir; internet ortamında yapılacak güvenli alışverişin keyfini en iyi şekilde çıkarabilirsiniz. Dünya çapında milyonlarca insanın kullandığı bu sistem, Türkiye piyasasında da her geçen gün daha geniş bir kitleye ulaşmaya devam ediyor.

güvenli paykasa
Yorumlar 0

Yorum Ekle