Genel

Güvenilir Ödeme Yöntemi Paykasa

Yorumlar: 0 Tarih: 01.04.2019

Online sitelerden alışveriş yapılması ya da oyun sitelerine para transferlerinin gerçekleştirilmesi gündeme güvenilir ödeme yöntemlerini getirmiştir. Çünkü sitelerde pek çok insan banka hesap bilgilerini de kredi kart bilgilerini de vermek istememektedir. Dolandırılan bireylerin sayısının artmasından sonra kendini gösteren bu istek neticesinde Paykasa kartına yönelen kişilerin sayısında büyük bir artış meydana gelmiştir. Paykasa kartlar ön ödemeli […]

Online sitelerden alışveriş yapılması ya da oyun sitelerine para transferlerinin gerçekleştirilmesi gündeme güvenilir ödeme yöntemlerini getirmiştir. Çünkü sitelerde pek çok insan banka hesap bilgilerini de kredi kart bilgilerini de vermek istememektedir. Dolandırılan bireylerin sayısının artmasından sonra kendini gösteren bu istek neticesinde Paykasa kartına yönelen kişilerin sayısında büyük bir artış meydana gelmiştir. Paykasa kartlar ön ödemeli elektronik kartlar arasında en çok güven aşılayan sistem olarak bilinmektedir. Ayrıca sistemin ilk olarak İngiltere’de kullanılmaya başlaması da bilinen gerçekler arasındadır.

Teknolojik olarak para transferi gerçekleştirmeyi ve ödeme yapmayı sağlayan Paykasa, akıllara gelen güvenlik sorularının tamamını sistem özellikleri sayesinde yanıtlayabilmektedir. Öncelikle Paykasa kartlar tek kullanımlıklardır. Her kart içerisinde ise bireylerin tercih ettiği bakiyeler bulunmaktadır. Bu sayede kartlar bakiyeleri tükendiğinde sistem tarafından otomatik bir şekilde iptal edilmektedir. Kullanıcılar da kart bilgilerinden yana dolandırıcılık riskinden uzak tutulmaktadır. Çünkü her kart üzerinde kendine özgü PIN numaraları ve güvenlik kodları bulunmaktadır.

Paykasa Alımlarında Dikkat

Paykasa kart kullanım oranlarının artması da ne yazık ki bir dolandırıcılık malzemesi haline getirilmiştir. Bu alanda gerçek anlamda yetkisi olmayan siteler kart satışı yaptığını iddia etmektedir. Böyle sitelerin amaçları kart alımları sırasında ödemeler için kişilerden belli miktarlar para aşırmak ya da bireylerin kimlik bilgilerini çalmak olarak gösterilebilmektedir. Ancak kullanıcılar güvenilir Paykasa siteleri sayesinde dolandırılma riskinden uzak kalabilmektedir. Sitelerin güvenirlikleri resmi sertifikaları ile ispat edilmektedir. Sitelerdeki sertifikalar hem hakkımızda isimli bölümlerden hem de adres çubuğunun yan kısmında olan kilit simgesinden kontrol edilebilmektedir. Kullanıcılar gerekli olan kontrollerini yaptıktan sonra alışverişlerini gerçekleştirdiklerinde herhangi bir sorunla karşılaşmadan kartlarına sahip olabilmektedir. Kart alımlarında ödemeler TL olarak yapıldığı için ödemeler kolay şekilde yapılabilmektedir.

Ucuz Paykasa Siteleri

Kullanıcıların Paykasa kart almak için ödemelerini TL cinsinden yaptıkları bir gerçektir. Ancak Paykasa kartların asıl fiyatları Euro kuru üzerinden belli olmaktadır. Kartların ön yüzlerindeki bakiyelerin de € simgesi ile yazılması bu duruma kanıttır. Güvenilir siteler kart satışlarında ödemeleri Euro olarak istediklerinde alıcıların döviz çevrimleri açısından sorun yaşamaları olasıdır. Bu neden yüzünden firmalar kullanım kolaylığı için kur çevrimlerini kendileri yapmaktadır. Böylelikle alıcılar Euro kurunun TL cinsine çevrilmiş halini Paykasa satış fiyatı olarak görebilmektedir.

Son zamanlarda Euro rakamlarının artması Paykasa fiyatlarında da bir artış yaşanmasına neden olmuştur. Bu yüzden kullanıcılarda bir ucuz Paykasa arayışı başlamıştır. Bireylerin Paykasa fiyat rakamlarının ucuz olduğu sitelerde güvenlik sistemlerini unutarak hareket etmeleri oldukça yanlıştır. Bunun yerine güvenli olduğu kesin olarak kanıtlanan sitelerde en uygun fiyatı verenlerin bulunması önerilmektedir. Böylelikle kullanıcılar güvenliklerini elden bırakmadan da uygun fiyatlı ve istedikleri bakiyelerde olan Paykasa kartlarını, ödemelerini gerçekleştirmelerinin ardından anında hesaplarına tanımlatabilmektedir.

paykasapaykasa alma
Yorumlar 0

Yorum Ekle